Григор Димитров с първа победа в Монте Карло

17:42, 13 апр 21 / Спорт 25 2993 Шрифт:
Цветилена Симеонова Редактор: Цветилена Симеонова

Григор Димитров е във втория кръг на Мастърс 1000 тенис турнира на клей в Монте Карло. Поставеният под №14 българин победи в отложен от вчера заради дъжда мач Ян-Ленард Щруф от Германия с 6:3, 6:4 в първия си двубой на клея през сезона.

В третия гейм Григор поведе с 40:15 на свой сервис, но допусна пробив, който Щруф след това затвърди за 3:1. Димитров направи рибрейк, при това на нула за 3:3. 29-годишният българин продължи да доминира и проби отново за 5:3, след което сервира за спечелването на частта и се справи със задачата.

Гришо с шокиращо признание - искали да го откажат от България

Германецът прекъсна негативната серия от пет поредни загубени гейма в началото на втората част. След това Григор отрази две точки за пробив, за да направи 1:1. Хасковлията спаси още два брейкбола в следващия си сервис гейм. Веднага след това Димитров проби за 3:2 след форхенд в аут на съперника. После отрази пета точка за пробив в сета и затвърди. При 3:5 Щруф подаваше за оставане в мача и се справи със задачата. След това българинът застана на сервис, за да приключи двубоя. Той поведе с 40:15 и реализира първия с ас, съобщи БНР.

Димитров реализира и трите си точки за пробив. Той вкара 70 процента първи сервис и спечели 74 процента от точките при разиграването му.

Следващият съперник на Гришо е френският ветеран Жереми Шарди. Победителят от този мач най-вероятно в трети кръг ще се изправи срещу 11-кратния шампион в Монако Рафаел Надал.