КОЙ носи отговорност за липсата на нови защитни облекла за огнеборците?

09:40, 24 юли 24 / Политика 25 1160 Шрифт:
Topnovini Редактор: Topnovini
Всяка една секторна политика трябва да бъде представена в началото на управленския мандат. Така изпълнителната власт се отчита пред обществото и депутатите в НС. Липсата на ясни цели, политически опит и воля, водят до демотивация в служителите и загуба на доверие от обществото в българските институции.
 
В продължение на дни сме свидетели на пълно безхаберие от страна на отговорните фактори в държавата, което води до пропуснати години за превенция и реални политики в МВР

Първа и приоритетна задача на всеки министър е да създаде условия за изпълнение на служебните задължения на всеки служител на МВР. Огнеборците са изложени ежедневно на рискове, застрашаващи живота им.
 
През периода 2009-2013г., като министър на вътрешните работи, заедно с професионалния екип реализирахме управленска програма за покриване на критериите за ефективна работа на специализираните дейности на министерството.
 
За периода 2009-2013 успяхме да започнем изпълнението на заложените цели:

- подобряване на материалното осигуряване на ГД “Пожарна безопасност и защита на населението”;
- доставка на нови пожарни автомобили среден и лек тип;
- доставка на нови защитни облекла, с което осигурихме безопасните условия на труд на служителите в ГДПБЗН ;
- успешно пренасочихме номерата за спешни повиквания 150, 160 и 166 към единния европейски номер 112;
- започнахме регламентирането на доброволчеството - състояние и перспективи;
- стартирахме Стратегия за доброволните формирования за защита при бедствия, пожари и други извънредни ситуации – приета от МС на 17.10.2012 г.;
- изготвихме Наредба за реда за създаване и организиране на дейността на доброволните формирования, за предотвратяване или овладяване на бедствия, пожари и извънредни ситуации, и отстраняване на последиците от тях – приета с ПМС 123/2012 г.;
- общият брой пререгистрирани доброволци, съгласно новата нормативна база, към м. март 2013 г. - 1070 доброволци от 82 общини. Пререгистрацията и регистрирането на нови доброволци трябваше да продължи;

Сега: КОЙ носи отговорност за липсата на нови защитни облекла за огнеборците?
 
Такива последно бяха осигурени през 2012-2013 г. От 2013 до 2024г. няма нито една приключена обществена поръчка за нови защитни облекла за българските пожарникари. Стандартът и експлоатационните им качества са за пет години.
 
Министър Калин Стоянов трябва да понесе своята отговорност за случващото се, а не да се кара на журналистите за неудобните въпроси и да се оправдава с предшествениците си. Днешната политика е нарушение на безопасните условия на труд за служителите на ГДПБЗН и пагубна за жителите на бедстващите райони!
 
Апропо, Калин Стоянов е министър повече от година….!
Напишете коментар
Коментари: 1
1 Анонимен 03:38, 02 авг 24

7000 пенсионери търтеи в МВР.7000!!В това число и в пожарната. После защо няма пари? Ами защото цялата тая паплач трябва да се уволни до крак и ще има и за хеликоптери и за защитни облекла.

Добави коментар

Моля попълнете вашето име.
Top Novini logo Моля изчакайте, вашият коментар се публикува
Send successful Вашият коментар беше успешно публикуван.

Реклама