Освободиха директора на РИОСВ - Шумен
20:43, 29 юни 15
25
1247
Шрифт:
„Обадиха ми се да отида в София, но понеже отказах да пътувам дотам, в крайна сметка ми донесоха заповедта в Шумен и тя влиза в сила от датата на връчване. Нямам коментар защо съм освободен. Държах конкурс за поста и от 2013 г. съм назначен с 4-годишен мандат“, каза Димитров.
По думите му, сега за четвърти път го уволняват от РИОСВ, 3 пъти са го сваляли от директорския пост и веднъж го уволнили, когато бил редови инспектор. Той има над 20 години стаж в екологичното ведомство, веднъж се е връщал на работа там след спечелено съдебно дело срещу МОСВ.
„Освобождават директорите след смяната на всяко правителство. От декември досега, от общо 24 директори на екоинспекции, аз съм 21-ят свален от поста“, коментира Димитров.
Той вероятно ще обжалва заповедта за освобождаване в съда. До обявяването на конкурс за директор, длъжността ще се заема от директора на дирекция в РИОС.
Последни новини

Смартфони за всеки вкус на лизинг с 0% лихва от А1 през март
17:49, 14 мар 25 / А1
Специална селекция дамски смартчасовници с до 300 лв. отстъпка от А1 през март
15:05, 13 мар 25 / А1
Най-доброто от „Оскарите“ и световното кино – сега в A1 Видеотека
12:45, 12 мар 25 / А1
Добави коментар