ТИМ превръща в кръчма Калните бани във Варна
22:50, 06 юли 15
25
1118
Шрифт:
Собственик на Калните бани вече е концесионерът на варненския плаж – близката до групировката ТИМ фирма "Лазурен бряг 91". От Община Варна потвърждават, че са задействани документи за превръщането на калолечебницата в заведение за обществено хранене. От Министерството на културата одобрили сделката, при това без да признават баните за културна ценност.
Екипът на Нова попита бившия собственик – Специализираната болница за рехабилитация във Варна, за колко е продаден имотът на плажа. Лечебното заведение се оказва акционерно дружество между здравното министерство и фирма, регистрирана в Панама.
"Ние много години се борехме някой да ни разреши да направим реконструкция и ремонт, не ни се даде това разрешение. Не е продадено на безценица, това ви го гарантирам", заяви Милена Николова, заместник-директор на болницата.
От здравното министерство обаче нищо не гарантират, водели дела с панамската фирма. "Това, което някой преди нас е цапцаросвал, разбирам, че аз трябва да отговарям за него", измъкна се министърът на здравеопазването д-р Петър Москов.
Последни новини

А1 отбелязва своята 30-годишнина със специални филмови предложения
16:54, 17 сеп 25 / А1
А1 с нова възможност за дарение през Моят А1
15:57, 16 сеп 25 / А1
А1 и НАПГ зарадваха близо 300 деца от приемни семейства с нови раници и учебни помагала за старта на учебната година
17:50, 15 сеп 25 / А1
Добави коментар