Депутатите избират омбудсман без дебати
09:43, 30 юли 15 / Политика
25
565
Шрифт:
В началото на днешното парламентарно заседание накратко бяха представени кандидатурите на двамата, като Корман Исмаилов (РБ) посочи, че Пенчев е бил успешен омбудсман, като е доказал своята всотдайност и професионализъм.
"Мая Манолова не се нуждае от много представяне – 4 мандата е избирана за народен представител", посочи председателят на групата на левицата Михаил Миков. Той изтъкна още, че тя е много активна в отстояване интересите на гражданите. А най-важното й качество за случая било независимостта.
След като нито един депутат не пожела да се изкаже, председателят на НС Цецка Цачева закри дебата. Народните представители продължиха по програмата си в очакване комисията по избора да се подготви за гласуването.
Гласуването е тайно и депутатите ще дадат гласа си в три обособени тъмни стаички. Ще отбелязват вота си само с "Х", други знаци ще правят бюлетината невалидна.
Още от „Политика“

Радев безочливо гази Конституцията, отказа да покани ДПС-Ново начало на консултации
18:13, 10 дек 24 /
Цветан Цветанов със срещи във Вашингтон
15:32, 05 дек 24 /
Само лоялност към Борисов не стига, силно "тежи" парафът на Пеевски
13:22, 25 ное 24 /
Цветанов с призив към свободните избиратели: Излезте и гласувайте
21:34, 16 сеп 24 /Последни новини

Връщане в училище: как търговците се подготвят за един от най-силните сезони в годината
17:20, 03 юли 25 / Свят
Лятна селекция 5G смартфони с 0% лихва на лизинг от А1
13:14, 03 юли 25 / А1
Лятото е за нови приключения – и нов смартфон с до 80% отстъпка от А1
07:00, 03 юли 25 / А1
Добави коментар