Ромите, които играха кючек пред Община Варна, са се напили на Топлата вода
13:04, 17 авг 15
25
540
Шрифт:
От държавното обвинение са дали указания на разследващия полицай да изземе записите от камерите в района на Община Варна, както и по протежението на булеварда. Установяват се и собствениците на автомобилите, които са били блъскани и ритани от пияните цигани.
Все още резултатите от кръвните им проби не са излезли, но от І РУП твърдят, че са установили кой е бил зад волана на колата и че въпросното лице не е употребило алкохол. Петимата мъже, които са на възраст между 24 и 41 години, са криминално проявени и осъждани, съобщиха от МВР.
На този етап разследващите не са установили чия собственост е опелът с шуменска регистрация, с който са се придвижвали петимата роми. Възможно е колата да е била открадната, защото няма вид на "циганска".
Едва след изясняването на тези данни ще се прецени дали и колко от ромите ще бъдат подведени под наказателна отговорност за едро хулиганство и колко от тях ще се разминат само с административни санкции.
Последни новини

А1 приема предварителни поръчки за най-новите продукти на Apple
20:34, 12 сеп 25 / А1
Емил Кошлуков към СЕМ: "Спрете фарса!"
10:05, 12 сеп 25 / Idealisti
Умен старт на новия семестър – водещи смартфони с 0% лихва на лизинг от А1
19:02, 11 сеп 25 / А1
Добави коментар