Увеличават социалните и здравни услуги в Търговище
10:05, 28 авг 15
25
540
Шрифт:
Новите социално-здравни услуги са Център за психично здраве за деца от 0 до 3 години, Център за ранна интервенция за деца от 0 до 3 години, Дневен център за деца до 3 г. с увреждания, Център за настаняване от семеен тип за деца/младежи с увреждания с потребност от постоянни здравни грижи, Център за майчино и детско здраве и Център за подкрепяща грижа.
Услугите са предназначении за деца до 7 годишна възраст и техните семейства. Реализирането им стартира по проекта на Община Търговище “Комплекс за нови алтернативи” по Оперативна програма “Развитие на човешките ресурси”. Очаква да станат делегирана от държавата дейност.
“В центровете ще бъде предлагана подготовка за родителство и подкрепа за добро родителство, подпомагане отглеждането на детето в семейна среда в съответствие с неговата възраст, насърчаване на физическото, социалното, емоционално и познавателно развитие на децата в ранна възраст чрез подкрепа за изграждане на добри родителски практики и привързаност родител-дете. Ще бъде осъществявана и 24 – часова постоянна медицинска грижа за деца с увреждания. Предвиждат се почасови и целодневни занимания на деца с увреждания до 7 години”, обявиха от общинската администрация и припомниха, че в момента се подбира персонал за новите услуги.
Последни новини

Робърт Кийосаки предупреждава за насилие през лятото
06:35, 11 юни 25 / Idealisti
До 20% отстъпка на избрани модели смартчасовници Huawei през юни в А1
20:00, 10 юни 25 / А1
Не е лесно да бъдеш италианец
08:25, 10 юни 25 / Idealisti
Добави коментар