Община Велико Търново и фондация „Фамилия Фишер” ще помагат на децата в нужда
07:44, 11 сеп 15
25
587
Шрифт:
Общината и българският клон на хуманитарната организация ще станат страни по партньорско споразумение.
Официалното подписване на съглашението ще се осъществи днес. Подписите си под споразумението ще положат кметът на Велико Търново Даниел Панов и председателят на фондацията Вера Фишер.
На срещата ще присъстват също почетният консул на Република България в Цюрих Феликс Фишер, почетният консул на Република България в Княжество Лихтенщайн Хелмут Шверцлер и съпругата му Сузане Шверцлер.
Партньорството между Община Велико Търново и „Фамилия Фишер – фондация за деца в нужда” има няколко основни направления. Двете страни ще си сътрудничат в сферите на образованието, професионалното ориентиране и квалификация, както и за развитието на материалната база.
Друг акцент в бъдещите двустранни отношения е оптималното планиране на свободното време на децата в нужда.
Последни новини

А1 с нова възможност за дарение през Моят А1
15:57, 16 сеп 25 / А1
А1 и НАПГ зарадваха близо 300 деца от приемни семейства с нови раници и учебни помагала за старта на учебната година
17:50, 15 сеп 25 / А1
По случай своя 30-годишен юбилей А1 раздава 333 предметни награди в „Колелото на съдбата“, сред които 3 автомобила
17:44, 15 сеп 25 / А1
Добави коментар