Бургазлии ще слушат руска класика от днес
11:16, 26 сеп 15 / Култура
25
639
Шрифт:
Първият концерт, който ще открие инициативата, ще бъде на 26 септември от 12.00 часа. Той ще включва произведения на Сергей Рахманинов и П. И. Чайковски, изпълнени от сопрана Биляна Данаилова и Миглена Славова на пиано.
След това клавирното дуо Рада Чомакова и Красимира Червенкова ще изсвирят рядко изпълняваната творба на Игор Стравински "Пролетно тайнство".
На 16 октомври от 19.00 часа е клавирният концерт на Иля Овчинников, с който ще бъдат отбелязани годишнините на Чайковски и Скрябин. В него ще вземе участие неговата съпруга - цигуларката Христиния Овчинникова.
Третият концерт е на 21 ноември от 11.00 часа, в който ще вземе участие цигуларката Дора Енчева. Тя ще изсвири първа и втора соната за цигулка и пиана на Сергей Прокофиев.
Четвъртият концерт е на 19 декември отново от 11.00 часа, като в него ще вземат участие ученици от НУМСИ "Проф. Панчо Владигеров".
"Изключително съм благодарна на Община Бургас за оказаното съдействие и подкрепа, без чиято помощ инициативата "Дни на руската класическа музика" би била невъзможна", сподели Рада Чомакова - инициатор на събитието.
"Дни на руската класическа музика" се организират със съдействието на Община Бургас и Областна управа Бургас.
Последни новини

Най-новите продукти на Apple – скоро в А1
18:28, 10 сеп 25 / А1
А1 първа в България предлага на своите клиенти възможност за следене на средна скорост в реално време
16:56, 10 сеп 25 / А1
A1 празнува 30 години с нови тарифни планове за повече свобода и забавление
18:59, 04 сеп 25 / А1
Добави коментар