Георги Кадиев предлага годишният платен отпуск да стане 25 дни
16:03, 19 ное 15 / Политика
25
464
Шрифт:
Сред мотивите, посочени в исканите промени в трудовия кодекс, са намаляването на стреса като превенция на заболяванията и повишаването на качеството на живот. Депутатът дава за пример редица държави, в които тази мярка вече е приложена. По думите му на повече почивни дни се радват жителите на Дания, Финландия, Швеция, Франция, Австрия и Люксембург.
В предложението си, адресирано до Цачева, Кадиев цитира и статистика, според която повече от 50% от българите страдали от стрес на работното място, което пряко влияело на тяхната работоспособност и жизненост. Сред аргументите на депутата е и изследване, според което годишно 82000 българи имат сериозни здравословни проблеми, вследствие на натрупания стрес.
В искането си Кадиев оспорва твърдението, че в България националните официалните празници са твърде много и компенсират относително краткия платен годишен отпуск.
Още от „Политика“

Радев безочливо гази Конституцията, отказа да покани ДПС-Ново начало на консултации
18:13, 10 дек 24 /
Цветан Цветанов със срещи във Вашингтон
15:32, 05 дек 24 /
Само лоялност към Борисов не стига, силно "тежи" парафът на Пеевски
13:22, 25 ное 24 /
Цветанов с призив към свободните избиратели: Излезте и гласувайте
21:34, 16 сеп 24 /Последни новини

Разбиране на страничните залози в Блекджек
07:10, 19 юни 25 / Свят
Свободната преса има значение
18:16, 18 юни 25 / Idealisti
Разрбридане на демокрацията
07:10, 16 юни 25 / Idealisti
Добави коментар