Над 50% от българите смятат, че страната ни попада в листата на атентаторите
15:46, 23 ное 15
25
419
Шрифт:
Данните показват, че около една пета от българите смятат, че сме изложени на по-малък риск от атентати. Според тях, страната ни не е мишена за терористите. Според 28% обаче ние сме изложени на по-голяма опасност, тъй като сме на границите на Европейския съюз.
Проучването показва, че с оглед зачестилите терористичните атаки в Европа, най-вече избягват места с по-голямо присъствие на чужденци и масови публични събирания. Между 17-20% от анкетираните смятат да ограничат посещенията си на места, където се събират много хора – стадиони, концерти, театри, или пък такива, където има концентрация на чужденци.
6% заявяват, че са имали планирано пътуване в чужбина, но са се отказали да го осъществят, за 1% е възможно да променят плановете си за обучение в Европа. Данните на „Алфа Рисърч“ сочат, че 67% от сънародниците ни не възнамеряват да променят нищо в ежедневното си поведение и навици.
Последни новини

"Училище за отговорни инфлуенсъри": първата по рода си платформа у нас обучава и сертифицира създатели на съдържание
17:03, 24 апр 25 / А1
Защо инвеститори като Лидия Бозарова насочват вниманието си към Baicului
13:01, 23 апр 25 / Свят
„Мики 17“ – научнофантастичният шедьовър на Бонг Джун Хо, вече в A1 Видеотека на A1 Xplore TV
12:56, 23 апр 25 / А1
Добави коментар