Област Благоевград с утвърдена здравна карта
20:54, 24 ное 15
25
784
Шрифт:
Комисията, с председател Областния управител, своевременно реагира по отношение на коригиращия коефициент 0,734, който намаляваше броя на леглата за активно лечение с 30%. Ведомството на Петър Москов веднага реагира и повиши коефициента на 0,91, с което се повиши и броя на болничните легла в областта.
Броят на специалистите с редки специалности катоНеврохирургия, Съдова хирургия и Детска пневмология и фтизиатрия няма да бъде променят въпреки недостатъчния брой прегледи. По този начин пациентите от Югозапада няма да бъдат лишени от лекарска грижа.
Здравната комисия към Областната управа прие и предложение за увеличаване на леглата за лъчетерапия в СБАЛО "Свети Мина" от 13 на 33 и увеличаване на броя на специалистите в Първичната извънболнична помощ.
Избрани новини

Туризъм, но не на всяка цена
09:15, 17 юни 25 / Idealisti
Разрбридане на демокрацията
07:10, 16 юни 25 / Idealisti
Когато корпорациите контролират достъпа: Нарастващата заплаха за нашата дигитална свобода
07:10, 15 юни 25 / Idealisti
Добави коментар