57 килограма негодно свинско месо иззеха в Пловдивско по празниците
16:39, 06 яну 16
25
408
Шрифт:
От Българската агенция по безопасност на храните извършваха засилени проверки в тези дни, за да могат да гарантират на потребителите безопасността на празничната трапеза.
Общо в страната инспекторите направиха над 2600 проверки. По време на инспекциите са установени и насочени за унищожаване общо над 700 килограма негодно за консумация месо.
В резултат на констатирани нарушения са издадени 119 предписания и са съставени 15 акта за установяване на административно нарушение.
Най-честите нарушения, които инспекторите на агенция откриха, са предлагане на храни с изтекъл срок на годност и без документи за произход, неправилно етикетиране, несъответствия по сградов фонд и оборудване, както и некоректни или нередовно водени записи по системите за управление на безопасност на храните.
Последни новини

България е сред четирите най-добри в света по волейбол – А1 и MAX Sport споделят емоцията с цяла България
17:42, 26 сеп 25 / А1
А1 празнува 30 години с атрактивни оферти за смартустройства само за 1 лев/0,51 евро на месец
12:46, 24 сеп 25 / А1
Нов опит за затвърждаване на статуквото при рекламата в София, чрез съмнителен доклад на шестима общински съветници
10:26, 24 сеп 25 / Idealisti
Добави коментар