Предприемачеството в „Дигитална България“ обсъждат в Русе
22:07, 26 яну 16
25
563
Шрифт:
Това съобщиха организаторите на форума от JUMP Project, Startup Factory и Русенски университет „Ангел Кънчев“, които обещават лектори на високо ниво и интересни теми.
Те ще обсъждат дали бурно растящата екосистема от стартиращи компании и предприемачи може да даде тласък на икономиката и може ли България да стане регионален център за развитието на нови компании и технологии. Ще се дискутират стартъпи, акеселератори, хъбове, инвестиции, съдържание, управление на социални мрежи, икономика на споделянето, данни и много, много други. Ще се обсъдят и въпросите за това готови ли са вече малките градове като Русе да стигнат нивото на София и да предложат екосистемата и средата за развитие на технологични стартъпи.
Една от целите на организаторите е да се стимулира дискусия за значението на ИТ сектора в регион Русе и как той може да се превърне в двигател за местната икономика осигуряващ нормални доходи и възможности за развитие на младите хора. В конференцията ще участват 4-ма лектори, както и представители на партньорските организации.
Защо „Новият „Златен век“ на България е дигитален“ ще разясни Илия Лазаров от Traincamp.me. „Животът на един дигитален номад“ ще опише Младен Борисов от Traincamp.me. Емилиян Енев от StartUP Factory ще обсъди с присъстващите “Има ли алтернатива на развитието на ИТ сектора в област Русе?”. Как се стига “От иновация към резултати“ ще представи Боян Бенев от MammothDB.
„Начинът, по който хората се свързват дигитално се променя бързо и трябва да се вслушаме и вгледаме добре, за да разберем възможностите и да ги направим полезни за хората“, казва Венцислава Николова от JUMP Project.
„В работата ми в Русенски университет и JUMP Project комуникирам ежедневно с млади хора, които са активни и следят всички тенденции в бизнеса и дигиталната сфера. Много от тях имат желанието, и по-важно – уменията, да стартират собствен бизнес, но им липсва доза вдъхновение, подкрепа и ресурси. Именно по тази причина решихме да поканим интересни лектори, които ще разкажат за своя успех в България, за дигиталния живот и за това какви възможности всъщност имаме ние – русенци“, споделя още тя.
Организаторите се надяват тази конференция да е първата от поредица такива, посветени на дигиталната сфера, предприемачеството, експоненциалните организации и стартъпите.
Събитието се провежда със съдействие на културен център BH, Orange.bg, Superhosting.bgи Русенски университет.
Добави коментар