10 държави представят храна, музика и танци в "Капана"
08:25, 26 мар 16
25
613
Шрифт:
10 различни интернационални култури ще се влеят в сърцето на Пловдив днес благодарение на чужденци и интернационални студенти, които ще имат възможността да представят своята култура чрез танц, музика, облекло или храна.
В първото издание на мултикултурния фестивал ще вземат участие: Армения, Англия, България, Япония, Китай, Пакистан, Индия, Русия и Ямайка. Посетителите ще могат да опитат вкусни ястия от всяка държава, да присъстват на традиционна китайска чаена церемония, да изрисуват ръцете си с къна, да се подсладят с "пряинки и бублики" от Русия, да си направят снимка в истински японски кимона и да се насладят на музика и танци от Армения, Пакистан, България и Китай.
Минувачите ще могат да се включат и в специално подготвени анимации с българска народна музика, както и салса и регетон.
След официалната част до 16:00 часа в Капана, фестивалът ще продължи в клуб Библиотеката, където организаторите и гостите ще имат възможността да се забавляват до зори под звуците на музика от близо и далеч.
Последни новини

А1 празнува 30 години с атрактивни оферти за смартустройства само за 1 лев/0,51 евро на месец
12:46, 24 сеп 25 / А1
А1 предлага новата серия смартчасовници Huawei Watch GT 6 и Watch GT 6 Pro
01:35, 24 сеп 25 / А1
Музиката като допинг за ума и тялото
18:35, 19 сеп 25 / Idealisti
Рулетка онлайн 2025 - Стратегии и топ казина
15:40, 19 сеп 25 / СвятИзбрани новини

Атлас – Естония
18:10, 24 сеп 25 / Idealisti
Нов опит за затвърждаване на статуквото при рекламата в София, чрез съмнителен доклад на шестима общински съветници
10:26, 24 сеп 25 / Idealisti
Усмихнатият череп на съпротивата
19:55, 23 сеп 25 / Idealisti
Добави коментар