Ученици от Сливенското спортно училище с европейски сертификати
                            
                                15:41, 30 мар 16                            
                            25
                            815
                            
                                Шрифт:
                                
                                
                            
                        
                        
                    Директорът Наташа Иванова представи проекта „Спортът като професия“, финансиран по програма Еразъм+. В рамките му 40-ет от възпитаниците на учебното заведение са осъществили практика в реална работна среда в три спорта – лека атлетика, джудо и футбол. Проектът е осъществен съвместно със спортни училища в Полша и Чехия под ръководството на учители и треньори от спортни клубове на приемащите страни. В продължение на две седмици двата потока млади спортисти са работили като помощник-треньори на юноши и деца до 10 години. В резултат те са обогатили своя професионален опит, запознали са се с нови методики по спорт, с нови методи за анализ на постигнатите спортни резултати, заимствали са нови похвати и технически средства. В страните домакини те са преминали часове по английски език по професията и по чешки или полски език. За придобитите компетенции по време на обучението участниците в проекта и техните ръководители са получили сертификати от приемащите страни.
Възпитаниците на специализираното учебно заведение Живко Стоянов /лека атлетика/, Желко Якубенко и Кристиян Сяров /футбол/ направиха презентации, чрез които споделиха своите впечатления от дейностите по проекта.
Спортно училище „Димитър Рохов“ Сливен удостовери практиката с издаване на Европас сертификати за мобилност на учениците и преподавателите, осъществили проекта. На днешната церемония Веска Вълчева и д-р Бисерка Василева връчиха удостоверенията.
Последни новини
 
                                А1 e най-голямата технологична компания и водещ системен интегратор в България според К100 и Digitalk 101
12:41, 31 окт 25 / Свят 
                                Шестото издание на програмата "Интернет за всички" обхваща близо 80 библиотеки в цялата страна
13:40, 30 окт 25 / А1 
                                Нов сезон на A1 Gaming League стартира през ноември с турнири по League of Legends, EA FC 26 и Counter-Strike 2
18:16, 28 окт 25 / А1 
                                 
                                     
                                     
                                         
                             
                                

 
                                 
                                 
                                 
                                
Добави коментар