Велостоянки ще има в няколко детски градини в Бургас
16:12, 11 май 16
25
530
Шрифт:
Първата е поставена днес до фасадата на ОДЗ № 2 "Звездица Зорница". Така децата и техните преподаватели ще имат възможност да дойдат до градината с велосипед, да го оставят на стоянката и да се върнат в края на деня с него до дома си. Това е удобство и за родителите, които също могат да се възползват от новата придобивка в детската градина и да оставят и взимат децата си също с колело, вместо с автобус или автомобил.
С идеята да се популяризира карането на велосипеди за здраве, като спорт и начин на придвижване до детското заведение и обратно, днес в ОДЗ "Зорница Звездица" се проведе спортен празник, който започна с велошествие. В него освен децата, се включиха родителите и преподавателите им. Близо 40 деца, 8 учители и 32-ма родители поеха по велоалеята от детското заведение до Морската градина.
След велошествието децата взеха участие в спортния празник с редица игри и състезания на площадката в двора на градината.
Последни новини

А1 с нова възможност за дарение през Моят А1
15:57, 16 сеп 25 / А1
А1 и НАПГ зарадваха близо 300 деца от приемни семейства с нови раници и учебни помагала за старта на учебната година
17:50, 15 сеп 25 / А1
По случай своя 30-годишен юбилей А1 раздава 333 предметни награди в „Колелото на съдбата“, сред които 3 автомобила
17:44, 15 сеп 25 / А1
Добави коментар