Конституцията е ясна: президент - максимум два мандата, според Екатерина Михайлова
10:27, 26 май 16
25
496
Шрифт:
„Чувам различни становища това преизбиране дали е свързано с последователност или не, влизаме в едно граматическо тълкуване, но следва да видим и волята на законодателя, а тя от Великото Народно събрание е именно да се ограничи с два мандата. Излизайки от една тоталитарна система, това е била волята на законодателя”, категорична беше Михайлова.
Според нея, ако от АБВ са сигурни в това, което говорят, щяха вече да са попитали Конституционния съд.
Част от промените в Изборния кодекс също противоречат на Конституцията, каза още Михайлова.
„Правото не може да стане задължение през закона, трябва да се направи промяна в Конституцията. Вместо да се прави дерегистрация, крайно време е да се направи активна регистрация, което е много по-добро решение”, посочи тя.
Според нея във вида, в който беше приет Изборният кодекс, има ограничения за българите в чужбина, защото най-малкото беше направена диференциация за това кой къде и как ще гласува. „Казано е, че всички имаме равни права, където и да се намираме и не може да ни делят по континенти”, обобщи тя.
Последни новини

Защо инвеститори като Лидия Бозарова насочват вниманието си към Baicului
13:01, 23 апр 25 / Свят
„Мики 17“ – научнофантастичният шедьовър на Бонг Джун Хо, вече в A1 Видеотека на A1 Xplore TV
12:56, 23 апр 25 / А1
През великденските празници работното време на магазините на А1 ще бъде променено
19:05, 18 апр 25 / А1
Добави коментар