Общинската фирма”Тибор” в Плевен ще тегли нов кредит
13:51, 29 юли 16
25
747
Шрифт:
Решението беше взето на последната сесия на местния общински съвет.
По предложение на общинския съветник Бойко Тодоров местните депутати приеха да се намали лихвения процент и да не е повече от 3% при първоначално предложение, внесено от кмета Георг Спартански – 3,5%. Според Тодоров при този по-нисък лихвен процент разликата във вноската ще е очевидна.
Изпълнителният директор на „Тибор“ ще трябва да избере банка и да сключи договор за рефинансиране при най-благоприятни за дружеството условия.
През последните три години дружеството е натрупало дългове в размер на около 300 000 лв. Голяма част от тях – около 130 000 лв. са за непогасени задължения към община Плевен за местни данъци и такси, останалите за неплатен ДДС в размер на около 50 000 лв., задължения за данъци и осигуровки и към доставчици, както и натрупани лихви за необслужване на кредита за около 115 000 лв.
Последни новини

Вземете Huawei Watch 5 с до 300 лв. отстъпка от А1 и Extra SIM без такса за първите 6 месеца
15:22, 04 юли 25 / А1
Връщане в училище: как търговците се подготвят за един от най-силните сезони в годината
17:20, 03 юли 25 / Свят
Лятна селекция 5G смартфони с 0% лихва на лизинг от А1
13:14, 03 юли 25 / А1
Добави коментар