Старозагорци честваха Съединението
13:49, 06 сеп 16
25
486
Шрифт:
В парк „Александър Стамболийски“ се проведе тържествен общоградски ритуал по поднасяне на венци и цветя, организиран от Община Стара Загора и Старозагорския военен гарнизон
В словото си началникът на Щаба на Втора механизирана бригада полк. Манол Манолов подчерта, че „с акта на Съединението, изстрадалият ни народ отхвърля една несправедливост, наложена от Великите сили през юни 1878 г.“. По думите му „Съединението на България дава урок на държавите, които определят хода на историческото развитие, че трябва да се съобразяват и с малките народи, които искат своята свобода, независимост и обединение“.
Венци пред паметника поднесоха председателят на Общинския съвет Емил Христов, областният управител Георги Ранов и полк. Манолов. Присъстваха заместник-кметовете Йордан Николов и Иванка Сотирова, народните представители Пламен Йорданов и Маноил Манев, общински съветници, представители на културни институти, политически сили, общественици, граждани и гости на града.
В ритуала участваха почетна рота, знаменна група и военният духов оркестър на Бригадата.
Програмата пред паметника продължи с Песенния празник „Средногорско ехо“ на Туристическо дружество „Сърнена гора“ и изпълнения на хор „Библиофония“.
Последни новини

А1 отбелязва своята 30-годишнина със специални филмови предложения
16:54, 17 сеп 25 / А1
А1 с нова възможност за дарение през Моят А1
15:57, 16 сеп 25 / А1
А1 и НАПГ зарадваха близо 300 деца от приемни семейства с нови раници и учебни помагала за старта на учебната година
17:50, 15 сеп 25 / А1
Добави коментар