Руснаци искат наши зеленчуци, говорят в Хасково с носталгия и за консервите ни
16:49, 06 сеп 16
25
725
Шрифт:
По време на разговорите с руската делегация стана ясно, че Хасково и Шатура имат идентични проблеми, но и близки интереси и проекти. Областният управител Станислав Дечев сподели, че досегашното споразумение за сътрудничество между областите Хасково и Шатура се изпълнява предимно на ниво културен обмен.
„Моята идея е да ускорим добрите си взаимоотношения и в областта на икономиката, селското стопанство, промишлеността, бизнеса и туризма“, подчерта Станислав Дечев.
Наталия Зинина заяви, че и тя силно се надява да се засилят двустранните контакти между бизнеса от двете страни и най-вече в двата побратимени района. Руските гости споделиха, че в Шатура все още си спомнят за българските зеленчуци и плодове, както и за консервите, които са се продавали там преди 20-25 години, затова биха били щастливи, ако отново българските стоки влязат на руския пазар.
Гостите от Шатура изразиха изключително добрите си впечатления от Хасково и подчертаха, че са изумени от чистотата в града и от начините на сметосъбиране и преработка на отпадъците. Това е процес, който предстои да се модернизира в Шатура, затова опитът на Хасково ще бъде изключително полезен за тях.
Последни новини

В Сливен ще бъде заключителният етап и финал на 72-рата Международна колоездачна обиколка на България
19:55, 31 авг 25 / Регионални новини
Старт на новия сезон в УЕФА Шампионска лига - големи дербита и нови емоции
15:09, 28 авг 25 / А1
"Да спрем диктатурата на Тръмп" е жизненоважно послание
18:30, 26 авг 25 / Idealisti
Добави коментар