Община Никола Козлево предоставя социални услуги на възрастни и хора с увреждания
21:08, 08 сеп 16
25
525
Шрифт:
Той е разкрит в село Хърсово в рамките на проект „Община Никола Козлево в помощ за независим живот” по Оперативна програма „Развитие на човешките ресурси” 2014-2020.
Центърът функционира още от пролетта, но вече разполага и със собствен микробус, който е пригоден да обслужва хора с увреждания.
Съгласно разписаните дейности Центърът предоставя услугите „личен асистент”, лечебна физкултура, трудотерапия, помощни административни услуги и психологическа подкрепа.
При нужда потребителите могат безплатно да ползват услугите на медицинската сестра за измерване на витални показатели, извършване на манипулации, помощ в изпълняването на лечебни процедури, поставяне на инжекции, смяна на превръзки. Към настоящия момент целевата група обхваща 76 лица с увреждания и възрастни хора, които са с ограничения или в невъзможност за самообслужване.
Извозването от всички населени места на територията на общината до село Хърсово е напълно безплатно за потребителите и се извършва по график.
„Център за почасово предоставяне на услуги за социално включване в общността или в домашна среда – община Никола Козлево” е със работно време от 8 -12 часа и 13-17 часа.
Последни новини

А1 с нова възможност за дарение през Моят А1
15:57, 16 сеп 25 / А1
А1 и НАПГ зарадваха близо 300 деца от приемни семейства с нови раници и учебни помагала за старта на учебната година
17:50, 15 сеп 25 / А1
По случай своя 30-годишен юбилей А1 раздава 333 предметни награди в „Колелото на съдбата“, сред които 3 автомобила
17:44, 15 сеп 25 / А1
Добави коментар