Стефан Радев: Ще имаме бъдеще, докато помним битки като на Каймакчалан
21:30, 27 сеп 16
25
510
Шрифт:
Официалната церемония по случай 100-години от битката при Каймакчалан се проведе пред паметника на 7-ми конен полк "Орлето". На събитието присъстваха още народният представител Иван Славов, областният управител Татяна Петкова, председателят на Общински съвет - Сливен Димитър Митев, ръководители на институции, представители на организации, ученици и много граждани.
Веселина Янакиева, уредник в Регионален исторически музей, разказа за битката при Каймакчалан. По-късно бяха поднесени венци и цветя на признателност пред паметта на загиналите за свободата и независимостта на България.
В тържествената вечер, посветена на годишнината, бяха прочетени откъси от книгата "Каймакъ - Чаланъ" на Красимир Узунов. Авторът е един от потомците на участниците в битката.
Събитията по случай 100 години от сраженията при Каймакчалан започнаха сутринта с панихида в памет на загиналите в битката. Тя беше отслужена от отец Красимир в Катедрален храм "Св. Димитър". В 18.30 часа премина факелно шествие по бул. "Цар Освободител", в което се включиха ученици от всички училища в града.
Организатор на проявата беше Община Сливен, Регионално управление на образованието, Регионален исторически музей, Военно формирование 22 220.
Последни новини

През великденските празници работното време на магазините на А1 ще бъде променено
19:05, 18 апр 25 / А1
Благословени Великденски празници!
08:04, 18 апр 25 / Idealisti
Как да изберете подходяща агенция за дигитален маркетинг за вашия бизнес
06:50, 17 апр 25 / Свят
Добави коментар