Заловиха 22-годишен задигнал АТВ и вилнял с него из Велико Търново
13:27, 19 окт 16
25
534
Шрифт:
На 13 октомври в 16,30 на тел. 112 е получен сигнал за противозаконно отнето АТВ, оставено пред жилище в с. Беляковец, с контактен ключ.
След проведени незабавни действия по разследването два часа по-късно возилото е установено изоставено на ул. "Тракия" в областния град.
В хода на разследването е установено, че след като е отнел возилото извършителя с демонстративно шофиране и непристойни действия, грубо нарушаващи обществения ред е преминал по улиците "Васил Левски", "Христо Ботев", "Седми юли", "Козлодуй", "Мармарлийска" и "Тракия" във Велико Търново, не пропускал пресичащите на пешеходни пътеки пешеходци и движещите се по път с предимство автомобили, навлизал многократно в лентата за насрещно движещи се автомобили и по този начин застрашил живота и здравето на останалите участници в движението, не преустановил движението си след подаден сигнал със стоп - палка от полицйски служители и след последване с патрулен автомобил със специален режим на движение с включени светлинен и звуков сигнал, допуснал две леки произшествия, без да остане на място и да изчака служителите на реда и изоставил АТВ- то без надзор на ул. "Тракия", като изхвърлил контактния ключ.
От проведените действия по разследването е устаноевно, че извършител на горепосочените деяния е 22-годишния П. Т. от Велико Търново, известен на полицията и осъждан, с 16 криминалистически и съдебни регистрации. Той е задържан за срок до 24 часа по ЗМВР. След доклад на материалите в прокуратурата е привлечен в качеството на обвиняем.
С постановление на прокуратурата мярката му за неотклонение е удължена на 72 часа. Инкриминираният автомобил е установен и върнат на собственика.
Последни новини

А1 приема предварителни поръчки за най-новите продукти на Apple
20:34, 12 сеп 25 / А1
Умен старт на новия семестър – водещи смартфони с 0% лихва на лизинг от А1
19:02, 11 сеп 25 / А1
Най-новите продукти на Apple – скоро в А1
18:28, 10 сеп 25 / А1
Добави коментар