Бургаският кмет нареди да се разследват случаите на откраднати капаци на шахти
15:49, 22 ное 16
25
535
Шрифт:
Разбити шахти с изчезнали незнайно къде решетки има във всички райони на града. Това създава опасност както за пешеходците, така и за водачите на автомобили.
За да се пресече извършването на тези кражби, екипи на общинската дирекция УКОРС и полицията извършват проверка на фирмите, които се занимават с изкупуване на метали. Ако се установи, че в тях са предадени метални решетки, капаци или други елементи от градската инфраструктура, на отговорните лица ще бъдат налагани предвидените по закон санкции. Проверка е извършена и на пристанището, където през последните дни е имало кораб за товарене със скрап.
Община Бургас призовава гражданите, които имат информация или станат свидетели на кражба на метални елементи от канализацията и инфраструктурата, да подават своевременно сигнали за това. Номерът на денонощния ни дежурен е 056/907 218. Сигнали могат да се подават и на 112.
Последни новини
До 50% отстъпка на смартчасовници с план Unlimited от А1 по случай Черния петък
13:11, 05 ное 25 / А1Черният петък започва по-рано: най-търсените смартфони с до 80% отстъпка от А1
15:54, 04 ное 25 / А1Спасение или риск с висока температура: Терзиев предлага концесия за Топлофикация София
17:50, 31 окт 25 / Idealisti
Добави коментар