Форум-среща срещу насилието над жени и деца организира НЧ „Делиорман 2014 г.”-Разград
08:54, 25 ное 16
25
773
Шрифт:
Събитието е в рамките на проект „Мълчанието не е злато”, с бенефициент Фондация “Джендър алтернативи” гр. Пловдив, в партньорство с Народно читалище „Делиорман 2014 г.”, финансиран от Българския фонд за жените. Целта на проекта е да се повиши общественото съзнание и информираност за насилието, основано на пола, чрез застъпнически и информационни инициативи онлайн и на местно ниво, както и да се насърчат /потенциални / жертви да потърсят помощ и защитят техните права. Дейностите по проекта обхващат шест области, сред които и Разград.
По време на срещата ще бъдат разяснени процесите по ратификация на Истанбулската конвенция и защо тя е важен инструмент за защита на жертви на полово обусловено насилие.
Преди форума във фоайето на областната администрация ще бъде открита изложба „Истинското лице на насилието“. Тя е по повод международният ден за елиминиране на насилието срещу жени.
Последни новини
Черният петък започва по-рано: най-търсените смартфони с до 80% отстъпка от А1
15:54, 04 ное 25 / А1Спасение или риск с висока температура: Терзиев предлага концесия за Топлофикация София
17:50, 31 окт 25 / Idealisti
Добави коментар