Общностен център за деца и семейства започна работа в Сливен
16:30, 02 дек 16
25
682
Шрифт:
Ръководителят на социалното заведение Георги Петров съобщи, че са записани първите девет деца и родители. Той изрази надежда, че ще бъдат обхванати колкото може повече деца и техните семейства, които ще се възползват от интегрираните услуги за ранно детско развитие. Ще се извършва индивидуална педагогическа подкрепа за деца с увреждания, която има за цел успешната им интеграция в първи клас в масовото училище. Обхватът на услугите ще бъде разширен с оглед повишаване общото благосъстояние на деца в състояние на бедност, деца с увреждания на възраст до 7 години и техните родители. Една от основните цели е повишаване обществената чувствителност и информираност.
В центъра работят 11 човека, сред които социален работник, логопед, педиатър, психолог и медицински специалисти, които ще извършват здравна консултация.
Създаването на Общностния център, е по проект на Община Сливен „Предоставяне на интегрирани услуги за ранно детско развитие в Общностен център за деца и семейства Сливен”. Продължителността на проекта е 29 месеца.
Последни новини

А1 и НАПГ зарадваха близо 300 деца от приемни семейства с нови раници и учебни помагала за старта на учебната година
17:50, 15 сеп 25 / А1
По случай своя 30-годишен юбилей А1 раздава 333 предметни награди в „Колелото на съдбата“, сред които 3 автомобила
17:44, 15 сеп 25 / А1
А1 приема предварителни поръчки за най-новите продукти на Apple
20:34, 12 сеп 25 / А1
Добави коментар