Постоянен арест за варненските автокрадци постанови Районният съд в Бургас
15:57, 23 дек 16
25
749
Шрифт:
Те са обвинени за това, че за времето от 17,30 ч. до 1,30 ч. на 19 срещу 20 декември направили опит противозаконно да отнемат лек автомобил „БМВ 530 Д” на стойност 13 000 лева. Колата била паркирана пред входа на ЦДГ „Райна Княгиня“ в ж.к. „Славейков“ в Бургас. За да я отворят, двамата използвали неустановено техническо средство, като счупили патрона и дръжката на предната лява врата.
Опитът за кражба останал недовършен, защото в този момент автоджамбазите били спипани от полицаи, които ги наблюдавали отдавна. Варненците обаче се отскубнали и успели да избягат. След кратко преследване те са заловени в Поморие. У тях са намерени специализирани технически средства за отключване и стартиране на автомобили, използвани за извършване на престъпна дейност, които били укрити в тайник в лек автомобил „Фолксваген”.
При извършения оглед на местопрестъплението е установен още един автомобил БМВ, който е бил разбит от двамата. Колата е собственост на 29-годишна жена.
По време на обиск и претърсване на два адреса във Варна, използвани от крадците, са намерени и иззети допълнителни технически средства, ключове и заготовки за ключове за автомобили.
Престъплението, за което двамата са обвинени, се наказва с лишаване от свобода за срок от 1 до 10 г.
Според прокурора е налице обосновано предположение, че Румен С. и Дончо М. са извършили престъплението, за което са обвинени. И двамата са осъждани за престъпления по същия текст от Наказателния кодекс, което предпоставя възможността да извършат ново престъпление или да се укрият.
Съдът прие мотивите на прокурора и задържа под стража обвиняемите. Определението на Районния съд в Бургас подлежи на обжалване пред Окръжния съд в града.
Последни новини
До 50% отстъпка на смартчасовници с план Unlimited от А1 по случай Черния петък
13:11, 05 ное 25 / А1Черният петък започва по-рано: най-търсените смартфони с до 80% отстъпка от А1
15:54, 04 ное 25 / А1Спасение или риск с висока температура: Терзиев предлага концесия за Топлофикация София
17:50, 31 окт 25 / Idealisti
Добави коментар