Младежкият информационно-консултантски център – Варна, организира обучение на тема „Доброволчество”. В тренинга ще бъдат представени методи за набиране на доброволци, тяхното менажиране по време на събития, мотивирането им за справяне в различни ситуации и как да бъдат развити техните умения и да получат нови знания и в същото време да бъдат удовлетворени от целия процес. Подходящи участници са младежи, които имат желание да се занимават с организирането на доброволчески кампании, както и хора, които правят това и искат да подобрят своите качества в работата си. Ще бъдат представени примери, които нагледно да покажат различни ситуации, които ще бъдат разиграни с ролеви игри.
Обучението ще се проведе на 2 април, неделя, от 12 ч. в залата на младежкия център, която се намира в народно читалище „Отец Паисий“ (ул. „Братя Бъкстон“ 12А, бившето читалище „Маяковски“). То е безплатно и е предназначено за младежи на възраст между 15 и 29 години. Изисква се предварителна регистрация на адрес www.mikcvarna.com.
Събитието се реализира в подкрепата на титлата „Варна – Европейска младежка столица 2017“, като част от проект „Младежки информационно-консултантски център – Варна“, финансиран от Министерството на младежта и спорта по „Национална програма за младежта“. Водеща организация – сдружение „Младежки информационен доброволчески център“.
МИКЦ Варна продължава да търси доброволци за събиране на интересни истории за гр. Варна. Това се случва като част от кампанията „Аз бях жител на град Сталин“. Търсят се доброволци на възраст над 15 години. Тяхната задача ще бъде да събират спомени за личните преживявания на възрастни варненци, живели в годините, в които градът е носил името на Сталин (от 1949 г. до 1956 г.), подробности от всекидневния живот, документален, снимков и веществен. Доброволците ще преминат предварително обучение от екипа на „Регионален исторически музей – Варна“. Те също ще им помогнат и с намирането на подходящи събеседници. За всички желаещи да се включат могат да направят безплатна регистрация на www.mikcvarna.com Крайният срок за записване е 31 март 2017 г.
По проекта ще бъдат организирани и обменни визити в другите градове, които са носили името Сталин (Брашов в Румъния, Дунауйварош в Унгария, Айзенхютенщадт в Германия, Катовице в Полша, Кучова в Албания). Част от доброволците ще могат да се включат в тях.
Проектът „Аз бях жител на град Сталин“ е финансиран по програма „Европа за гражданите“ на Европейския съюз, направление "Европейска памет за миналото". Водеща организация е Окръжен исторически музей Брашов. Партньори са и Европейска мрежа „Памет и Солидарност“ (Полша), Национален исторически музей в Тирана (Албания), Институт за проучване на комунистическите престъпления и паметта на румънските изгнаници (Румъния), Миоритична асоциация (Румъния), Университет в Дунауйварош (Унгария) и Унгарски национален архив.
По проекта ще се създаде онлайн платформа, в която ще бъде обединена събраната информация. Всеки град ще създаде и локална страница в социалната мрежа. Така събраните материали и спомени ще достигнат до широката аудитория, ще провокират дискусии и ще свържат младите хора чрез споделянето на истории.
Младежки център обучава доброволци
07:48, 22 мар 17
25
476
Шрифт:
Добави коментар