Продължава втората кандидатстудентска сесия на СУ

07:30, 17 юни 18 25 810 Шрифт:
Topnovini Автор: Topnovini

Днес, с изпити по математика II и по руски език, събеседване за специалност „Музикални и медийни технологии и тонрежисура“ и устен изпит по теология продължава втората кандидатстудентска сесия за учебната 2018/2019 г. на Софийския университет „Св. Климент Охридски“. Изпитите ще се проведат както следва:

Математика II от 9.00 часа

Събеседване за специалност „Музикални и медийни технологии и тонрежисура“ от 9.00 часа

Теология (устен) от 12.00 часа

Руски език 14.00 часа
    
Изпитът по математика II е писмен, с времетраене 4 часа. Той се състои от осем задачи, при решаването на които се използват знания от различни теми на училищната програма по математика. Всеки кандидат-студент трябва да се стреми да изложи решенията на задачите от изпита пълно, кратко и ясно, като използва въведената в училище математическа символика. Необходимо е решението на всяка задача да съдържа кратки обосновки и обяснения за означенията и въз основа на кои теореми, аксиоми или определения са извършени съответните доказателства, пресмятания, построения и изводи. Решаването на задачите не предполага използването на помощни изчислителни средства.

При провеждането на изпита се допуска използването на химикалки, пишещи синьо, черен молив, линийка, триъгълник, пергел и гума. Не се разрешава ползването на калкулатори, електронни бележници и портативни компютри.

Единственото разрешено помагало по време на изпита е Справочник по математика за кандидат-студенти, издаден от Факултета по математика и информатика на Софийския университет „Св. Климент Охридски" не по-рано от 2007 г. (с червена корица).

Конкурсният изпит за специалност „Музикални медийни технологии и тонрежисура“ се провежда под формата на събеседване, на което кандидат-студентите представят портфолио с медийни реализации, предоставени на стандартен звуконосител или личен лаптоп, в един от следните варианти: аранжименти; звукозаписни проекти; рекламни клипове; ремикси и др. В момента на събеседването се дискутира начинът на изработка, концепцията и изпълнението.

Устният изпит по теология се провежда върху предварително обявени теми, за които е препоръчана литература. Критерии за оценяване са: степента на познаване на проблематиката; умението да се представя аналитично съдържанието на определен въпрос; участието на личния опит при формулиране на теоретичния отговор.

Конкурсният изпит по руски език е писмен и продължава 3 часа. Той се състои от 4 модула:

1. Лексика и граматика. Тестовият модул се състои от 30 задачи с многовариантен избор, с които се проверяват знанията на кандидат-студента в областта на лексиката и граматиката на руския език.

2. Слушане с разбиране. Тестовият модул се състои от 13 задачи, с които се проверяват уменията за осмисляне и извличане на информация от звучащ текст (300-400 думи // 3-4 мин.) на руски език. Шест от задачите изискват отговор «да» или «не» (за всеки верен отговор се присъжда 1 точка). Останалите 7 задачи са с многовариантен избор.

3. Четене. Тестовият модул проверява уменията на кандидат-студента за осмисляне и извличане на информация от писмен текст. Той се състои от 2 текста, всеки от които е с обем 250-300 думи. Тестът включва 10 задачи.

4. Писане. Тестовият модул включва есе на зададена тема, за която не са необходими специализирани знания. Обемът на есето трябва да е 150-200 думи. Проверява се способността на кандидат-студента да изразява свободно и аргументирано своите мисли на правилен руски език.

 

Добави коментар

Моля попълнете вашето име.
Top Novini logo Моля изчакайте, вашият коментар се публикува
Send successful Вашият коментар беше успешно публикуван.

Реклама