Повече от 52 милиона души в 18 африкански държави са изправени пред глад в резултат на изменението на климата, бедността и въоръжените конфликти, се казва в доклад на "Oxfam", цитиран от БГНЕС.
Страни като Зимбабве, Замбия, Ангола, Малави, Мозамбик, Мадагаскар и Намибия заедно претърпяха средни годишни загуби от 700 милиона долара в резултат на бедствия, свързани с климата, се казва в доклада.
„Общностите, засегнати от климатичната криза, са претоварени и биха могли да бъдат изправени пред потенциални унищожение. Въпреки това местните жители правят всичко възможно за преодоляване на кризата“, каза Митика Мвенда, изпълнителен директор на партньор на Oxfam.
В доклада се казва, че части от южната част на Зимбабве са преживели най-ниските валежи от 1981 г. насам, което довело до изправянето на над 5,5 милиона души пред несигурност за прехраната.
В Замбия 2,3 милиона души са били осъдени за несигурност на храните, тъй като земите за отглеждане на царевица са намалели и износът е забранен, добавя се в доклада.
52 млн. души в Африка гладуват
12:25, 08 ное 19 / Свят
25
2605
Шрифт:
Още от „Свят“

Съдът спря избора на генерален директор на БНТ
12:49, 01 окт 25 /
Рулетка онлайн 2025 - Стратегии и топ казина
15:40, 19 сеп 25 /
Когато усмивката казва повече от думите
17:50, 20 авг 25 /
Поредицата "Прислужницата" на Фрида Макфадън: Защо целият свят е обсебен от тези психотрилъри?
19:40, 15 авг 25 /Последни новини

Страшно добри оферти от А1: смартфони с 0% лихва на лизинг за 24 месеца през октомври
14:39, 02 окт 25 / А1
А1 празнува 30 години с отстъпки до 500 лева/255,65 евро за водещи смартфони
18:03, 01 окт 25 / А1
Община Сливен бе обявена за едноличен шампион сред институциите в България по изпълнение на Закона за достъп до обществена информация
21:05, 30 сеп 25 / Регионални новини
Добави коментар