Президентът сред публиката на мача със Северна Ирландия

23:40, 12 окт 21 25 3846 Шрифт:
Биляна Иванова Автор: Биляна Иванова

Националните отбори на България и Северна Ирландия завършиха при резултат 2:1 в мач от осмия кръг на световните квалификации в група C на Зона Европа.

Конър Уошингтън откри за гостите в 38-ата минута. Първоначално попадението бе отменено, но след преразглеждане голът бе зачетен.

Националите ни не успяха да стигнат до изравняване на резултата до почивката след първото полувреме.

България се върна в мача с гол на Тодор Неделев в 53-ата минута. Пълният обрат в мача донесе отново Неделев с гол в 63-ата минута.

Лъвовете излязоха пред родна публика на стадион „Васил Левски“, за да се опитат да измият срама от тежката загуба с 1:3 от Литва. Те изиграха най-слабия си мач от доста време и допуснаха да бъдат разбити от аутсайдера в групата.

За да подкрепи националния ни отбор, на стадиона беше президентът Румен Радев. Той гледа на живо срещата от трибуните със сина си Георги.

Снимка: Topnovini.bg

Направи впечатление, че държавният глава не беше във ВИП ложата на стадиона, а сред обикновените фенове.