С любовна история започва новият сезон на "Фортисимо фест" в Пловдив
10:37, 05 авг 15 / Култура
25
462
Шрифт:
В програмата са включени най-разтърсващото произведение на Чайковски - увертюрата фантазия "Ромео и Жулиета", както и жизнерадостните танци от "Уестсайдска история" на Ленард Бърнстейн. Бродуейската любов преминава във филмовата драма "Ново кино Парадизо", нарисувана с музиката на Енио Мориконе, както и най-известния концерт за китара от Хоакин Родригес - “Аранхуес”. "Танго" от Астор Пиацола, “Астурия” от Исак Албенис и още много незабравими теми ще заплетат и разнищят любовните истории.
По инициатива на Софийска филхармония като продължение на кампанията "Имаш запазено място" всички ученици от НУМТИ "Добрин Петков" и студенти АМТИИ - Пловдив са поканени да посетят събитието напълно безплатно, срещу представена ученическа карта или студенстка книжка.
"Фортисимо фест" се случва благодарение на фондация "Америка за България" и в партньорство със Софийската филхармония.
Билети се продават на касата на Билетния център в Пловдив.
Още от „Култура“

Ученици разкриват тайните на египетските пирамиди
14:57, 07 фев 25 /
Електрохолд отвори първия си клиентски център в Пловдив
14:55, 20 апр 24 /
Незабравимо и бляскaво парти беляза една година glo™ в България
14:58, 13 ное 23 /
Интегрираният проект за водите на град Пловдив продължава своята реализация
09:05, 30 мар 23 /Последни новини

Страшно добри оферти от А1: смартфони с 0% лихва на лизинг за 24 месеца през октомври
14:39, 02 окт 25 / А1
А1 празнува 30 години с отстъпки до 500 лева/255,65 евро за водещи смартфони
18:03, 01 окт 25 / А1
Община Сливен бе обявена за едноличен шампион сред институциите в България по изпълнение на Закона за достъп до обществена информация
21:05, 30 сеп 25 / Регионални новини
Добави коментар