В Пловдив проверяват предприятията за временна работа
11:42, 09 фев 16
25
607
Шрифт:
Целта на кампанията е да бъдат извършени приоритетно проверки по здравословни и безопасни условия на труд на работещите чрез предприятия, осигуряващи временна работа в предприятия ползватели.
"Само десет са регистрираните предприятия на територията на пловдивската област. За работа им има отделни текстове в Кодекса на труда, които определят как да си организират дейността", заяви Чернаев.
Инспекциите ще включи проверки както в предприятия, осигуряващи временна работа, така и в предприятия ползватели. Работниците, предоставени от предприятията, които осигуряват временна работа, по закон следва да работят при същите условия, при които полага труд собствения персонал в предприятието ползвател.
Данните на европейската статистика обаче показват, че трудовият травматизъм при работниците под наем е два пъти по-висок отколкото при другите работници. По тази причина инспекторите по труда ще следят за условията на труд и за гарантиране равнопоставеността при осигуряването на здравословни и безопасни условия на труд за всички работници.
Проверките трябва да приключат през есента. Те са част от мащабна европейска кампания.
Още от „“

Ученици разкриват тайните на египетските пирамиди
14:57, 07 фев 25 /
Електрохолд отвори първия си клиентски център в Пловдив
14:55, 20 апр 24 /
Незабравимо и бляскaво парти беляза една година glo™ в България
14:58, 13 ное 23 /
Интегрираният проект за водите на град Пловдив продължава своята реализация
09:05, 30 мар 23 /Последни новини

А1 празнува 30 години с атрактивни оферти за смартустройства само за 1 лев/0,51 евро на месец
12:46, 24 сеп 25 / А1
А1 предлага новата серия смартчасовници Huawei Watch GT 6 и Watch GT 6 Pro
01:35, 24 сеп 25 / А1
Заливът след Америка
18:05, 21 сеп 25 / Idealisti
Добави коментар