Сливен отбелязва 143 години от гибелта на Левски
07:35, 16 фев 16
25
482
Шрифт:
На 19 февруари от 10.00 ч. пред ПМГ „Добри Чинтулов" ще започне „Урок по родолюбие"- Спомен и цвете за Михаил Икономов, Михаил Греков, Сава Геренов, Атанас Узунов и Пенчо Черковски- учители в класното училище и участници в комитетите, създадени от Васил Левски.
За 10.30 ч. в кв. „Клуцохор" / на ул. „Георги Икономов"/ е предвидено поднасяне на цветя пред паметните плочи на сподвижниците на Левски – Георги Икономов, Сава Райнов, Бойка Атанасова, Нено Господинов- Брадата и паметника на Таньо войвода. Цветя ще бъдат поднесени и при релефа на Левски пред храм "Св. Борис Първи Покръстител" и пред паметника на Панайот Хитов в кв. „Ново село".
От 11.00 ч. в катедралния храм „Св. Димитър" ще бъде отслужена панихида в памет на йеродякон Игнатий - Васил Левски.
Общоградската възпоменателна церемония и поднасянето на цветя пред паметник на Апостола на пл. „Васил Левски" ще започнат в 12.00 ч.
Проявите за годишнината от кончината на великия българин се организират от община Сливен, Сливенска митрополия , Регионален инспекторат по образованието, Сдружение „Мати Болгария",
Общински комитет „Васил Левски", ПМГ „Добри Чинтулов", Професионална гимназия по икономика „Проф.д-р Димитър Табаков".
Още от „“

Община Сливен ви кани: тази вечер започва фестивалът „Стоте войводи“
15:05, 19 сеп 25 /
Община Сливен организира кампания по преброяване на безстопанствените кучета
17:51, 03 сеп 25 /
В Сливен ще бъде заключителният етап и финал на 72-рата Международна колоездачна обиколка на България
19:55, 31 авг 25 /
На 12 август Сливен ще отбележи Международния ден на младежта
09:14, 11 авг 25 /Последни новини

Рулетка онлайн 2025 - Стратегии и топ казина
15:40, 19 сеп 25 / Свят
А1 отбелязва своята 30-годишнина със специални филмови предложения
16:54, 17 сеп 25 / А1
А1 с нова възможност за дарение през Моят А1
15:57, 16 сеп 25 / А1
Добави коментар