Студио „Елита” обра наградите от музикален конкурс в Несебър
09:06, 10 юли 16 / Култура
25
649
Шрифт:
Две първи награди отидоха за най-малките изпълнители. 5 - годишният Иван Мишев, спечели първа награда и златен медал с песента „Мишчици”. Иван получи и специален диплом за артистичност.
В категорията "Поп, джаз, мюзикъл и класика" първа награда и златен медал взе и 6-годишната Теодора Стоянова с песента „И пак е лято”. Преди няколко седмици талантливото момиче спечели първа награда в Букурещ, Румъния на фестивала " Best Romanian singers".
Второ място и медал спечелиха 6 годишните Мая Маринова и Венера Гитева, трета е 5-годишната Енислава Стефанова.
Възпитаниците на Петя Василева спечелиха още куп награди от провелия се за първи път дистантен конкурс. Християна Стайкова е с втора награда и сребърен медал - поп пеене, Кармен Даниел - втора награда и сребърен медал – пиано. Пианистките Невена Великова и Нелин Балиева от гр. Полски Тръмбеш също бяха отличени с първи награди и златни медали.
Конкурсът се провежда в рамките на организирания от Формация „Фонтан”. Международният лагер-фестивал преминава под надслов „В новия век с танци, песни и обич”. Той дава се възможност на млади изпълнители (певци и танцьори) да представят талантите си на концерти на различни сцени в морските курорти Равда, Слънчев бряг, Свети Влас, Елените и Несебър.
Още от „Култура“
Последни новини

А1 приема предварителни поръчки за най-новите продукти на Apple
20:34, 12 сеп 25 / А1
Емил Кошлуков към СЕМ: "Спрете фарса!"
10:05, 12 сеп 25 / Idealisti
Умен старт на новия семестър – водещи смартфони с 0% лихва на лизинг от А1
19:02, 11 сеп 25 / А1
Добави коментар