Старшата на „Черно море“ приключи сезона с равенство

22:05, 30 май 16 / Спорт 25 844 Шрифт:
Старшата възраст на „Черно море“ и „Верея“ не успяха да се победят на стадиона под Аспарухов мост във Варна. Двата отбора завършиха при равенство 1:1 в последния си мач от първенството в Елитната юношеска група до 19 години.

Двубоят започна добре за домакините. В 20-ата минута Момчил Милков беше изведен сам срещу вратаря на „Верея“ и откри резултата. До края на първото полувреме варненци пропиляха още няколко добри положения за гол. В 60-ата минута старозагорци стигнаха до равенството след центриране от ъглов удар и разбъркване в наказателното поле. До края на срещата и двата отбора пропуснаха да реализират няколко изгодни възможности.

За клубния сайт треньорът на „Черно море“ Тодор Каменов заяви, че момчетата му са излезли с почти ваканционно настроение и това се е отразило на играта, тъй като срещата е била без значение за крайното класиране, където „моряците“ завършват девети. Именно по тази причина той е дал шанс на шестима от по-малките футболисти да трупат опит. Наставникът характеризира сезона с игра на приливи и отливи.

„Черно море“: Павлин Евтимов, Александър Михайлов (46 - Светослав Павлов), Стоян Илиев, Цанко Иванов, Марин Сираков (46 - Добромир Добрев), Николай Николаев, Слави Славов (75 - Мартин Станков), Румен Касабов, Илиан Илиев (70 - Никола Тодоров), Дейвид Венциславов, Момчил Милков