1500 каратисти от цял свят ще изпълнят зала „Младост“ през октомври
16:04, 15 юни 16 / Спорт
25
485
Шрифт:
На срещата присъстваха зам.-кметът по Европейски политики и околна среда Руска Бояджиева, президентът на българската федерация Александър Славков, заместникът му Лъчезар Ненов, националният селекционер Димитър Тодоранов и президентът на бургаския карате клуб „Ронин“ Иван Тодоров.
„За първи път България е домакин на световно първенство по шотокан карате до. Огромна чест и отговорност е за Бургас да приеме елита в този спорт, който учи на дисциплина и възпитава подрастващите в общочовешки ценности”, заяви по време на пресконференцията Руска Бояджиева. Тя допълни, че Бургас инвестира сериозно в спорта и здравословния начин на живот, а състезания от такъв висок ранг са най-добрата реклама в тази посока.
Според президента на световната организация кандидатурата на България е била изключително силна заради успешните ни състезатели и заради атмосферата и условията, които предлага Бургас.
Последни новини

А1 и НАПГ зарадваха близо 300 деца от приемни семейства с нови раници и учебни помагала за старта на учебната година
17:50, 15 сеп 25 / А1
По случай своя 30-годишен юбилей А1 раздава 333 предметни награди в „Колелото на съдбата“, сред които 3 автомобила
17:44, 15 сеп 25 / А1
А1 приема предварителни поръчки за най-новите продукти на Apple
20:34, 12 сеп 25 / А1
Добави коментар