Баскетболният „Тони 7” със загуба пред родна публика

18:33, 30 окт 16 / Спорт 25 884 Шрифт:
Отборът на „Тони 7” записа загуба в първенството по баскетбол в женската „А” група. Като домакин сливенския тим отстъпи на съперничките си от „Черно море Одесос” Варна с 49:88 точки. Черно море започна силно мача и още в първия период поведе с 12 точки. Втората част бе по-оспорвана, но гостите запазиха преднината си. През второто полувреме Черно море продължи да трупа актив, за да достигне до внушителна разлика в края на срещата.

Това е второ поражение за девойките на Ивайло Христов и първо пред родна публика.

За „Тони 7”  най-резултатна беше Михаела Петрова, която отбеляза 22 точки. Пламена Татева добави още 13. За гостенките Янина Тодорова се разписа с 24 точки, Валентина Христова добави за успеха още 23 точки.

В следващия кръг „Тони 7” гостува на „Монтана”, а варненки приемат „Берое” Стара Загора.