Следователи ще играят шах с Веселин Топалов във ВСС
17:45, 16 дек 16 / Спорт
25
1242
Шрифт:
Събитието ще се проведе на 21 декември 2016 година (сряда) от 11.00 ч. в зала „Пресцентър” на ВСС. Очаква се в срещата да се включат и други спортисти, сред които боксьорът Кубрат Пулев.
Инициативата за спортната среща е на Фондация „Веселин Топалов” и е част от дейността й за популяризиране на шаха сред представители на правоприлагащите органи, като средство за откъсване на проблемни деца от окръжаващата ги престъпна среда.
Основната цел на Фондацията е да подпомага развитието на млади таланти в областта на шахмата и да организира шахматни събития свързани с подкрепата на деца от рискови групи и такива в неравностойно положение.
Срещата между следователи любители на шаха и Веселин Топалов е осъществена със съдействието на Ясен Тодоров, член на ВСС, председател на Комисията по професионална етика към Прокурорската колегия.
Последни новини

На 12 август Сливен ще отбележи Международния ден на младежта
09:14, 11 авг 25 / Регионални новини
Смарт начин да останеш във форма – смартчасовници Huawei с 0% лихва от А1
18:14, 07 авг 25 / А1
А1 е най-голямата технологична компания в страната
16:55, 06 авг 25 / А1
Добави коментар