„Лудогорец“ отново влезе в групите на Лига Европа

09:50, 31 авг 18 / Спорт 25 1306 Шрифт:

Отборът на „Лудогорец“ се класира за групите на турнира по футбол Лига Европа за втора поредна година. Тимът от Разград елиминира грузинския "Торпедо Кутаиси" след успех с 4:0 на реванша и общ резултат 5:0.

„Лудогорец“ започна много силно и поведе още в 6-а минута с гол на Върджил Мисиджан. След гола привържениците на гостуващия отбор опитаха саморазправа с фенове на „Лудогорец“ и се наложи намесата на полицията, която изведе от трибуните буйните грузинци.

„Лудогорец“ пропусна няколко чисти ситуации за гол. Гостите от Грузия бяха близо до изравнително попадение в 21-а минута, но вратарят Ренан спаси сигурния гол.

В 37-а минута Густаво Кампаняро отбеляза втори гол за 2:0. Третият дойде в 59-а минута, отново дело на Кампаняро. Вандерсон оформи крайното 4:0 три минути.

Треньорът на „Лудогорец“ Пауло Аутуори коментира: „Поздравления за играчите и за феновете за невероятната атмосфера на стадиона. Дадох почивка на някои от играчите за мача със „Славия“, за да ги запазя за срещата с „Торпедо“. Надявам се хората да разберат нашата стратегия и нашите идеи. Нашият фокус беше върху Лига Европа и усилията ни са насочени там. Първенството е дълго и там нещата не се решават с един-два мача. Целта беше да влезем в групите на Лига Европа и я постигнахме. Българското първенство не е спринт, а бягане на дълго разстояние и ще спечели този, който е постоянен през цялото време“, предаде БНР.

Ето и резултатите от всички срещи реванш от плейофите за участие в груповата фаза на турнира по футбол Лига Европа:

„АСТАНА“ (КАЗАХСТАН) – „Апоел“ (Никозия) 2:1 след дузпи, 1:0 в редовното време и продълженията (0:1 в първия мач)
„Уфа“ (Русия) – „ГЛАЗГОУ РЕЙНДЖЪРС“ 1:1 (0:1 в първия мач)
АЕК (ЛАРНАКА) – „Тренчин“ (Словакия) 3:0 (1:1)
„КОПЕНХАГЕН“ – „Аталанта“ (Италия) 4:2 след дузпи, 0:0 в редовното време и продълженията (0:0)
„ЛАЙПЦИГ“ – „Заря“ (Украйна) 3:2 (0:0)
„АПОЛОН“ (КИПЪР) – „Базел“ (Швейцария) 1:0 (2:3)
„Клуж“ (Румъния) – „ДЮДЕЛАНЖ“ (ЛЮКСЕМБУРГ) 2:3 (0:2)
„ЛУДОГОРЕЦ“ – „Торпедо“ (Кутаиси) 4:0 (1:0)
„Макаби“ (Тел Авив) – „САРПСБОРГ“ (НОРВЕГИЯ) 2:1 (1:3)
„Молде“ (Норвегия) – „ЗЕНИТ“ (РУСИЯ) 2:1 (1:3)
„КАРАБАХ“ (АЗЕРБАЙДЖАН) – „Шериф“ (Молдова) 3:0 (0:1)
„Мидтиланд“ (Дания) – „МАЛМЬО“ (ШВЕЦИЯ) 0:2 (2:2)
„БЕШИКТАШ“ – „Партизан“ (Сърбия) 3:0 (1:1)
„Шкендия“ (Македония) – „РОЗЕНБОРГ“ 0:2 (1:3)