Федерер на четвъртфинал в Париж

09:45, 02 ное 18 / Спорт 25 1067 Шрифт:

Шампионът от 2011 година Роджър Федерер (Швейцария) се класира за четвъртфиналите на турнира от сериите "Мастърс" в Париж с награден фонд 4,872 милиона евро.

Швейцарецът, който е трети поставен в схемата, се справи без проблеми с Фабио Фонини (Италия) и спечели с 6:4, 6:3 за 73 минути.

Федерер наниза 8 аса и направи по два пробива в двата сета на двубоя. За него това беше първи мач в турнира, след като вчера той не излезе на корта след отказ на съперника му Милош Раонич (Канада) заради контузия на лакътя на дясната ръка.

До четвъртфиналите достигна и номер 6 Доминик Тийм (Австрия), който елиминира 11-ия в схемата Борна Чорич (Хърватия) с 6:7(3), 6:2, 7:5 за 2:28 часа. В следващия кръг Тийм ще играе срещу защитаващия титлата си Джак Сок (САЩ), предава БНР.