"Интер" и "Барселона" завършиха наравно, "Цървена звезда" разгроми "Ливърпул"

08:30, 07 ное 18 / Спорт 25 1573 Шрифт:

"Интер" и "Барселона" завършиха наравно 1:1 в мач от четвъртия кръг на груповата фаза в Шампионската лига.

С точката каталунците подпечатаха визите си за осминафиналната фаза. Италианският тим пък продължава борбата за втората позиция, която ще води с "Тотнъм". "Шпорите" се наложиха с 2:1 като домакини на ПСВ Айндховен и имат 4 точки, докато "Интер" е със 7.

В другия мач от тази втора група "Тотнъм" доминираше над ПСВ, но трябваше да обръща резултата, след като "филипсите" поведоха още във втората минута чрез Люк Де Йонг. Хари Кейн обаче за пореден път спаси своя тим и с голове в 78-ата и 89-ата минута донесе трите точки на "Тотнъм".

На 28 ноември ПСВ посреща "Барселона", а "Тотнъм" е домакин на "Интер".

Отборът на "Цървена звезда" постигна изненадваща победа на с 2:0 над "Ливърпул" на стадион "Райко Митич" в Белград. Двубоят в трета на Шампионската лига на Европа по футбол се разви отлично за сръбския тим. Големият герой на вечерта бе Милан Павков, който бе точен в 22-ата и 29-а минути.

След почивката "Ливърпул" наложи натиск, но Милан Борян направи няколко спасявания, а веднъж и гредата отказа Мохамед Салах. Преди две седмици мърсисайдци победиха сръбския шампион с 4:0 на "Анфийлд".

Снощи се изиграха половината срещи от четвъртия кръг в груповата фаза на Шампионската лига. Ето всички резултати и голмайстори:

Група 1

"Монако" - "Брюж" 0:4 (0:1 Ханс Ванакен 12', 0:2 Ханс Ванакен 17' (дузпа), 0:3 Уесли 24', 0:4 Рууд Вормер 85')

"Атлетико" Мадрид - "Борусия" Дортмунд 2:0 (1:0 Саул Нигес 33', 2:0 Антоан Гризман 80')

Група 2

"Интер" - "Барселона" 1:1 (0:1 Малком 83'; 1:1 Мауро Икарди 87')

"Тотнъм" - ПСВ Айндховен 2:1 (0:1 Люк де Йонг 2'; 1:1 Хари Кейн 78', 2:1 Хари Кейн 89)

Група 3

"Цървена звезда" - "Ливърпул" 2:0 (1:0 Милан Павков 22', 2:0 Милан Павков 29')

"Наполи" - "Пари Сен Жермен" 1:1 (0:1 Хуан Бернат 45+2', 1:1 Лоренцо Инсиние 62' (дузпа)

Група 4

"Порто" - "Локомотив" Москва 3:1 (1:0 Ектор Ерера 2', 2:0 Муса Марега 42'; 2:1 Жеферсон Фарфан 59'; 3:1 Хесус Корона 67')

"Шалке" - "Галатасарай" 2:0 (1:0 Гуидо Бургщалер 4', 2:0 Марк Ут 57')