"Ливърпул" победи "Кристъл Палас" в зрелищен сблъсък на "Анфийлд"

19:01, 19 яну 19 / Спорт 25 1210 Шрифт:

Отборът на „Ливърпул“ победи с 4:3 столичаните „Кристъл Палас“ в домакински мач от 23-ия кръг на Английската висша лига. Психиката на „мърсисайдци“ бе сериозно тествана, завършвайки първото полувреме с пасив от един гол. Андрос Таузент откри резултата за гостите в 34-ата минута.

Само минута след началото на вторите 45, Мохамед Салах изравни за „Ливърпул“, а Роберто Фирмино направи пълен обрат в 53-ата минута. Домакините продължиха да притискат своя съперник, но след брилянтно центриране от ъглов удар Джеймс Томкинс изравни в 65-ата минута.

10 минути по-късно Мохамед Салах се разписа за втори път, ставайки първият египтянин, който вкарва 50 гола във Висшата лига на Англия.

През оставащите 15 минути от мача и двата отбора бяха под напрежение – „Ливърпул“ да не допусне за втори път изравнителен гол, а гостите да не получат 4-и такъв. Отбраната на „Кристъл Палас“ се пропука в първата минута от добавеното време (от общо пет). Садио Мане отбеляза за 4:2.

Крайният резултат оформи Макс Майер в 95-ата минута.

След победата „Ливърпул“ запазва първата позиция, постигайки преднина пред големия си опонент за титлата „Манчестър Сити“  от седем точки. „Гражданите“ играят утре срещу „Хъдърсфийлд“.