Над 50 специализирани машини почистват републиканските пътища в област Смолян от продължаващия обилен снеговалеж, съобщиха от АПИ. 5 са роторните снегорини, които ще работят през деня, за да се осигури проходимостта през проходите в Родопите. Всички автомобили трябва да бъдат с вериги, а товарните превозни средства над 12 т да са без ремаркета и полуремаркета по републиканските пътища и проходите.
В момента за снегопочистване временно е ограничено движението на тежкотоварни автомобили над 12 тона с ремаркета и полуремаркета през проходите „Рожен“ и „Предела“.
Агенция „Пътна инфраструктура“ апелира шофьорите да тръгват на път само с автомобили, подготвени за зимни условия, да карат със съобразена скорост, повишено внимание и да не предприемат изпреварване на снегопочистващата техника. Блокирането на движението от автомобили, които не са с подходущи гуми, затруднява работата на снегорините и възпрепятства пътуването на всички останали шофьори.
Над 50 снегорини почистват пътищата в Смолянска област
10:33, 25 яну 19
25
2497
Шрифт:
Още по темата
Последни новини

Aтрактивни летни предложения от А1 през август – 5G смартфони с 0% лихва на лизинг
16:53, 05 авг 25 / А1
Вземете новите Galaxy Watch8 LTE и Watch8 Classic LTE с до 300 лв. отстъпка и 6 месеца безплатен Extra SIM от A1
16:18, 04 авг 25 / А1
Смартфоните на лятото ви очакват с 80% отстъпка от А1
12:51, 01 авг 25 / А1
Добави коментар