Юношеските национали с унизителен разгром в Минск

13:50, 28 яну 19 / Спорт 25 1140 Шрифт:

Юношеският национален отбор на България (родени 2003) претърпя тежка загуба на турнира Купа Развитие 2019 в Минск.

Воденият от селекционера Любомир Божанков отбор беше разгромен с 0:10 (0:5) от състава на Белгия в мач за 7-ото място. Два дни по-рано тимът ни отстъпи в полуфинал за разпределение на местата 5-8 от Таджикистан след изпълнение на дузпи.

Още до 20-ата минута отборът на Белгия поведе с 3:0, а до почивката вкара още два гола за 5:0. След почивката паднаха нови пет гола във вратата на стража на Берое Радостин Георгиев. Отделно от 10-те гола, тимът на Белгия удари два пъти гредите- веднъж горна и веднъж странична.

Четири гора вкара Фабио Фераро, по два добавиха Машел Валадес и Оливие Дюмон. Веднъж се разписаха Уго Сике и мощният таран Жан-Пиер Лонгонда Итамбамбойо.

Трябва да се отбележи, че българският отбор игра изцяло с момчета от набор 2003, като турнирът е за 2002.