Родни спортисти засипаха Алберт Попов с поздрави

10:50, 30 яну 19 / Спорт 25 1846 Шрифт:

Алберт Попов успя за втори пореден старт от Световната купа по ски алпийски дисциплини да достави огромна доза радост на почитателите на спорта у нас. След 9-ото си място в Кицбюел българинът стана 6-ти в нощния слалом в Шладминг.

След страхотното си представяне Алберт бе развълнуван и щастлив, а колегите и близките му го поздравиха още на пистата. Аплодисменти не липсваха и в социалните мрежи.

Друг "снежен" роден герой - носителят на Големия кристален глобус в сноуборда за 2015 г. Радослав Янков, веднага публикува снимка на алпиеца и добави аплодисменти.

Християна Тодорова - едно от момичетата от националния ансамбъл по художествена гимнастика, който спечели бронзов медал от олимпийските игри в Рио де Жанейро, също реагира светкавично и нарече Попов "Гордост за България".

За последно роден скиор се е класирал на шесто място в старт от Световната купа през 1985 г. Тогава Петър Попангелов завърши на тази позиция в Парк сити.