"Манчестър Сити" вдигна Купата на Лигата след дузпи с "Челси"

21:30, 24 фев 19 / Спорт 25 1229 Шрифт:

За първи път в историята си „Манчестър Сити“ защити трофей, спечелен в предходен сезон. През сезон 2017/2018 „гражданите“ надделяха с 3:0 срещу „Арсенал“ във финала за Купата на Лигата.

„Небесно сините“ надвиха „Челси“ след дузпи във финалния сблъсък, който се игра на неутрален терен - „Уембли“.  „Сините“ от Лондон допуснаха няколко тежки загуби под ръководството на Маурицио Сари, една от които бе с 0:6 при визитата именно на „Манчестър Сити“ за първенство, а настоящият сблъсък бе решителен за италианския мениджър.

Двубоят започна и завърши изключително динамично като и двата отбора показаха характер и стремеж за трофей, но както след 120 минути резултат бе 0:0.
През 57-ата минута гол на „Манчестър Сити“ бе отменен правилно след като футболист на „Сити“ бе в позиция на засада.

Дузпите започнаха изключително интригуващо. Първи изпълнява Жоржиньо за „Челси“, който пропусна, а след това Давид Луис оцели страничната греда, което попари шансовете на Сали за титла.“Гражданите“ спечелиха с 4:3 след изпълнението на дузпи и за шести път в историята на клуба вдига Купата на Лигата.

Преди това отборът печели през 1970, 1976, 2014, 2016 и 2018-а година. Най-титулуваният тим в този турнир е „Ливърпул“ – осем титли ( четири поредни – 1981,1982,1983 и 1984-а година).

Турнирът Купата на английската лига е основан през 1960-а година. В турнира са участвали 92 отбора от четири дивизии на шампионата на Англия.