Историческо постижение: Илиев грабна сребро на Световното по биатлон

20:23, 13 мар 19 / Спорт 25 1303 Шрифт:

Владимир Илиев записа със "златни букви" името си в историята на българския биатлон, след като спечели сребърен медал в индивидуалната дисциплина на 20 км на Световното първенство по биатлон в Йостерсунд (Швеция).  Медалът е първи за мъжкия ни биатлон от подобен форум и е изравнено постижение със сребърния медал на Цветана Кръстева от 1989 г.

Илиев приключи с 19 от 20 свалени мишени и след много добро ски бягане остана на 1 минута, 8 секунди и 7 стотни от победителя Арнд Пайфер, който беше безпогрешен при стрелбата. Бронзовото отличие пък остана за Тарей Бьо, който с една грешка остана на секунда зад българина.

"Още не мога да осъзная какво постигнах. Знаех, че със само една грешка мога да съм сред първите и затова дадох всичко от себе си. По последната обиколка не ми бяха останали много сили, защото трасето беше тежко", каза Илиев пред Евроспорт след състезанието.