Григор Димитров загуби първия си мач на трева за сезона

16:51, 20 юни 19 / Спорт 25 862 Шрифт:

Първата ни тенис ракета Григор Димитров започна със загуба сезона на трева. Той допусна поражение в първия кръг на турнира „Куинс Клъб" в Лондон с 4-6, 4-6 от Феликс Оже-Алиасим. Двубоят продължи 1 час и 15 минути, като по един пробив във всяка една от двете части бяха достатъчни на канадския тийнейджър да достигне до успеха. В следващия кръг Оже-Алиасим ще играе срещу Ник Кирьос /Австралия/.

Димитров започна по-добре мача и получи първата точка за пробив в четвъртия гейм. Оже-Алиасим обаче се справи и след дълга битка спечели подаването си. Ключовият момент в сета дойде в седмия гейм, когато Григор трябваше да отрази точка за пробив. Хасковлията допусна двойна грешка и оттук насетне нямаше връщане за него в тази част. Вторият сет стартира по възможно най-лошия начин - с пробив.

Григор Димитров запази мястото си в световната ранглиста

Последва шанс пред българина да го върне, но Оже-Алиасим реализира ас и последва гейм за 2-0. До края всеки си взимаше подаването, а това означаваше 6-4, 6-4 за канадеца.